Διακοπή λόγω βροχής στην Τέντα στο ντέρμπι ΑΟΚ’80- Σπαρτιατικός (φωτογραφίες και βίντεο)

Πρώτη Δημοσίευση: 26/11/2016 19:50 - Τελευταία Ενημέρωση: 26/11/2016 19:57
Είναι κατανοητό ότι η δυνατή βροχόπτωση που έπεσε σήμερα το βράδυ στην Καλαμάτα οδήγησε στη διακοπή των δύο προγραμματισμένων ποδοσφαιρικών αγώνων της Α’ Τοπικής (Φαραί-Θουρία και Αναγέννηση-Εράνη).
Όμως η διακοπή για τον ίδιο λόγο σε κλειστό γήπεδο είναι κωμικοτραγική, δυστυχώς όμως κανείς δεν μπορεί να πει ότι προκαλεί και έκπληξη όταν πρόκειται για την Τέντα, στην οποία η αλλαγή του πανιού έχει καταντήσει σίριαλ χωρίς τέλος.
Στις 6 μ.μ. ξεκίνησε εκεί το ντέρμπι της Α’ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ανάμεσα στην Καλαμάτα ’80 και τον Σπαρτιατικό (το οποίο βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται κατά τη 2η περίοδο), όμως όταν το σκορ ήταν 15-17 (1ο 10λεπτο) οι διαιτητές Ρίζος και Καραμπάγιας διέκοψαν το παιχνίδι για περίπου 15 λεπτά, προκειμένου να σκουπιστεί το παρκέ, πλέον το παιχνίδι οποίο βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται κατά τη 2η περίοδο