Την Κυριακή το ντέρμπι Πανθουριακού – Π.Σ. Η Καλαμάτα, το πρόγραμμα όλων των αγώνων

Πρώτη Δημοσίευση: 04/01/2017 10:52 - Τελευταία Ενημέρωση: 04/01/2017 10:52
Την Κυριακή 8 Ιανουαρίου θα διεξαχθεί το ντέρμπι μεταξύ του Πανθουριακού και του Π.Σ. Η Καλαμάτα, που οδηγεί σταθερά την κούρσα και το οποίο περιλαμβάνεται στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής (προτελευταία του α΄γύρου) του πρωταθλήματος της Α΄ Τοπικής κατηγορίας.
Το Σαββατοκύριακο υπάρχει αγωνιστική δράση, εκτός από το πρωτάθλημα της Α΄ Τοπικής σ’ εκείνο της Α1 κατηγορίας, στον 1ο όμιλο της Β΄ Τοπικής (ο 2ος όμιλος έχει ρεπό), της Γ΄ Τοπικής κατηγορίας, αλλά και θα διεξαχθούν ορισμένα ματς του παιδικού πρωταθλήματος που είχαν αναβληθεί για διάφορους λόγους.
Σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΕΠΣΜ, οι συναντήσεις της 14ης αγωνιστικής της Α΄ Τοπικής,  της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής κατηγορίας, της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Β΄ Τοπικής κατηγορίας, της 11ης αγωνιστικής της Γ΄ Τοπικής, αλλά και οι έξι συναντήσεις του Παιδικού Πρωταθλήματος που είχαν αναβληθεί,   θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 7 και 8 Ιανουαρίου 2017, αλλά και τη Δευτέρα του ίδιου μήνα, θα διεξαχθούν  ως εξής:

Α΄ ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο 7 Ιανουαρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Ολυμπιακός Καλαμάτας – ΑΟ Κυπαρισσίας
Δημοτικό Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας
Μιλτιάδης – ΑΕ Αβίας
Δημοτικό Στάδιο Παραλίας
Αναγέννηση Παραλίας – ΑΟ Διαβολιτσίου
 
Κυριακή 8 Ιανουαρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Ασπροχώματος
Πανθουριακός – Π.Σ. Η Καλαμάτα
Δημοτικό Στάδιο Μελιγαλά
Εθνικός Μελιγαλά – ΑΣ Ανδρούσας
Δημοτικό Γήπεδο Φιλιατρών
Εράνη Φιλιατρών – Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων
Δημοτικό Γήπεδο Αρφαρών
Αστέρας Αρφαρών – Απόλλων Καλαμάτας
Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Φαραί
  
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Σάββατο 7 Ιανουαρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Ασπροχώματος
ΑΟ Ασπροχώματος – Αστέρας  Μικρομάνης
Γήπεδο Μεσσηνιακού «Στ. Παπαδόπουλος»
Μεσσηνιακός – Ηρακλής Καλαμάτας
Δημοτικό Γήπεδο Άριος
Νέος Άρις – Χανδριναϊκός
 
Κυριακή  8 Ιανουαρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Αίαντας Καλαμάτας – Απόλλων Πεταλιδίου
Δημοτικό Γήπεδο Κορώνης
Ακρίτας Κορώνης – Ολυμπιακός Ανάληψης
Δημοτικό Γήπεδο Δωρίου
Δωριέας Δωρίου – Παπαφλέσσας Χώρας
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Ομόνοια – ΑΟ Σπερχογείας
 
  
Β΄ ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο 7 Ιανουαρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Στάδιο Μελιγαλά
Θύελλα Μερόπης – Δόξα Καλαμάτας
Δημοτικό Γήπεδο Κυπαρισσίας
ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΕΚ Καλαμάτας
 
Κυριακή 8 Ιανουαρίου – 11.00 π.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας  «Π. Γεωργανάς»
Παπαφλέσσας Άμφειας – Ατρόμητος Πλατέος
Ώρα 3.00 μ.μ.
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
ΑΕ Μάνης – Διαγόρας Κοπανακίου
Δημοτικό Γήπεδο Βαλύρας
Αστέρας Βαλύρας – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Δημοτικό Γήπεδο Ανδρούσας «Β. Μαλαφέκας»
Πανευαϊκός – ΑΕ Γαργαλιάνων
Ρεπό: Κεραυνός Καλαμάτας
 
  
Γ΄ ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο 7 Ιανουαρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Σουληναρίου
Νέστορας Πύλου – ΑΟ Λεΐκων
 
Κυριακή 8 Ιανουαρίου – 12.00 μ.
Αθλητικό  Κέντρο ΕΠΣΜ
Δαναός – Ερμής Καλαμάτας
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Ίκαρος Καλαμάτας
3.00 μ.μ.
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
Θύελλα Παραλίας – Θησέας Καλαμάτας
 
Δευτέρα 9 Ιανουαρίου – 5.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
ΑΟ Βέργας – ΑΟ Νέδουσα
Ρεπό: ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας
 
 
ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Σάββατο 7 Ιανουαρίου - Ώρα 11.00 π.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Αίαντας Καλαμάτας – Π.Σ. «Η Καλαμάτα»
Δημοτικό Γήπεδο Ανδρούσας «Β. Μαλαφέκας»
ΑΣ Ανδρούσας – ΑΟ Ασπροχώματος
Δημοτικό Στάδιο Μελιγαλά
Εθνικός Μελιγαλά – Αστέρας Αρφαρών
Δημοτικό Γήπεδο  Κορώνης
Ακρίτας Κορώνης – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
  
Ώρα 12.00 μ.
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
ΑΕ Μάνης – ΑΟ Πατίστα
Ώρα 1.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Ηρακλής Καλαμάτας – ΑΟ Φαραί
 
 
 


Προσθήκη νέου σχολίου

CAPTCHA
Σχόλια με υβριστικό και προσβλητικό περιεχόμενο ή γραμμένα με greeklish ή δεν θα δημοσιεύονται. Συμπληρώστε τον αριθμό της εικόνας. Αυτή η ερώτηση γίνεται για να διαπιστωθεί εάν είστε άνθρωπος ή όχι και για την αποτροπή αυτοματοποιημένων υποβολών spam.

Σχετικές Ειδήσεις