Δ’ Εθνική: Μαύρη Κυριακή για τις Μεσσηνιακές ομάδες (Φωτογραφίες)

Με Αριστομενόπουλο ο Ολυμπιακός 1-2 τον Απόλλωνα

Στο καλαματιανό ντέρμπι της Α’ Τοπικής που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο “Π.Μπαχράμης” ο Ολυμπιακός Καλαμάτας επικράτησε με 1-2 σε βάρος του Απόλλωνα. Και τα δύο γκολ των “ερυθρολεύκων” σημείωσε ο 17χρονος Αριστομενόπουλος, χαρίζοντας το 3ποντο στην ομάδα του 5 λεπτά πριν το φινάλε, ενώ οι “μελανόλευκοι” είχαν ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Βαβαρούτσο.

Έβγαλε 2πλό στη Σπερχογεία ο ΑΟ Κυπαρισσίας
Σπερχογεία και Κυπαρισσία επιβεβαίωσαν χθες τον τίτλο των ισχυρών της Α’ Τοπικής προσφέροντας καλό θέαμα και συγκινήσεις στους πολυάριθμους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο του ΑΟΣ. Τα γκολ τα …φύλαγαν όμως για το τέλος, με τους Τριφύλιους να παίρνουν στο φινάλε ένα ακόμη 3ποντο γοήτρου. Ο Βασιλόπουλος είχε ανοίξει το σκορ στο 75′ για την ομάδα της Σπερχογείας, αλλά ο Μοροσάνου αναδείχθηκε μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς (για την 23η αγωνιστική), ισοφαρίζοντας περίπου δέκα λεπτά αργότερα και σημειώνοντας με πέναλτι το τελικό 1-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.